Dailylentės

Dailylentės. Ar vis dar populiaru?

Dailylentės namų vidaus ar jų fasadų apdailai išlieka populiarus. Pastebima, kad dailylenčių pagalba atnaujinami ne tik seni namai, tačiau ir nauji. Dailylenčių pasirinkimas rinkoje ypač platus, todėl tai suteikia estetiškumo ir klasės montuojant jas tiek vidaus patalpose tiek ir iš lauko pusės. Gyvenant modernioje visuomenėje, galima pamanyti, kad dailylentės yra atgyvenęs ir nepopuliarus apdailos būdas, tačiau galima paprieštarauti. Apdailos lentelės yra ekologiškos ir begalo estetiškas sprendimas, kurio pagalba sukuriama elegancija namams. Viskas ką reikia padaryti klientui, nusprendusiam naudoti dailylentes tai išsirinkti, kokios lentos bus naudojamos. Na o pasiūla nėra labai maža, todėl rinktis yra iš ko.  Į ką vertėtų atkreipti dėmesį, nusprendus pasirinkti dailylentes? Kokybė. Ne nuostabu, kad tai pats pirmasis ir turbūt svarbiausias kriterijus. Labai svarbu atkreipti dėmesį iš ko yra pagaminta dailylentė. Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį pasirenkant dailylentes? Tai kur jos bus montuojamos. Jei patalpoje yra didesnė drėgmė rekomenduojama pasitarti su specialistais, kurie padės išsirinkti tas dailylentes, kurios iš tiesų nebijo drėgmės, kad išvengti nesklandumų. 

Dailylentės

Verta paminėta, kad dauguma medinių dailylenčių yra šakotos, tačiau tai patinka ne visiems. Todėl kam nepatinka būtent tokios dailylentės visada rekomenduojama rinktis klijuojamas dailylentes. Jos nepasižymi šakotumu. Klijuojamos dailylentės taip vadinamos todėl, kad jos pagamintos iš klijuotos medienos, kurios yra daug mažiau linkusios deformuotis. Pasirinkimas naudoti klijuojamas dailylentes, labai dažnai pasiteisina. Dauguma pagamintų medinių dailylenčių yra šakotos, tačiau ne visi tai laiko privalumu. Šakotos dailylentės puikiai tiks kaimo turizmo sodybai, tačiau gyvenamųjų namų apdailai dažniau nusprendžiama rinktis klijuotas dailylentes, kurios šakotumu nepasižymi. Tai – iš klijuotos medienos pagamintos apdailos medžiagos, kurios yra dar atsparesnės deformacijai, taigi, toks sprendimas gali pasiteisinti ne taip ir retai.

Vidaus ir lauko apdaila

Vidaus apdailai išsirinkti medžiagas yra kur kas paprasčiau. Kodėl taip yra? Taip yra todėl, kad jų tiesiog neveiks tiesioginiai saulės spinduliai, įvairūs temperatūrų skirtumai ar lietūs.  Vidaus dailylenčių pagrindinis vaidmuo – suteikti estetinę funkciją. 

 Medžiagos skirtos lauko apdailai turi savų pliusų ir minusų. Vienas iš jos pliusų, tai, kad jų montavimas nėra sudėtingas. Tokius darbus gali atlikti patys asmenys tokiu, būdu sutaupant pinigų. Tačiau yra ir tam tikrų minusų. Vienas iš jų tai, kad medžiaga bus veikiama oro sąlygų todėl, jas reikės prižiūrėti, kas kelis metus perdažyti. Tokiu atveju galima rinktis plastikines medžiagas tiesa jos taip pat gali nublukti, ar jas gali reikėti kas kelis metus plauti. Nusprendus rinktis medinį fasadą rekomenduojama rinktis eglės mediena, kadangi ji yra mažiau veikiama oro sąlygų. Eglinės dailylentės pjaunamos tokiu būdų, kad jas būtų galima tvirtinti šerdies puse. Tokiu būdu jos ne siriečia ir nederformuojasi. Svarbu paminėti tai, kad dailylentės šiurkščiu pagrindu daug geriau sugeria dažus, todėl jų priežiūra yra retesnė, nes nereikia taip dažnai jų perdažyti.