Vidaus dailylentės

Vidaus dailylentės. Kas apie jas žinoma?

Vidaus dailylentės naudojamos sienų ir lubų apdailai. Tokios dailylentės dažniausiai pasižymi 12-18 mm storiu. Plotis taip pat svyruoja, galimas pasirinkimas tarp 95-175 mm. Vidaus dailylenčių ilgis taip pat standartinis, 3-6 metrai. Kokybiškų vidaus dailylenčių drėgmė negali būti didesnė nei 14 procentų.  O patalpose, kurios yra šildomos ne didesnis nei 8 ar 10 procentų. Svarbu paminėti tai, kad įsigijus dailylentes joms svarbu “apsiprasti”. Tai reiškia, kad jos turi prisitaikyti prie patalpos drėgmės ir temperatūros. Tai leis išvengti tokių veiksnių, kaip medienos skilimas. Kodėl šios dailylentės tinka tiek sienoms tiek ir luboms? Nes jos gali būti montuojamos tiek vertikaliai tiek ir horizontaliai.

Vidaus dailylentės

Vidaus dailylentės. Kaip išsirinkti?

Vidaus dailylentės, kurios yra skirtos patalpų apdailai yra plonesnės, nei pavyzdžiui lauko. Tad siekiant išgauti kuo geresnę kokybę gaminant šias dailylentes naudojama tankesnė mediena. Siekiant išvengti nesklandumų įsigyjant vidaus dailylentes rekomenduojama atkreipti dėmesį į vidinę lentelės pusę. Joje esančios išdrožos užtikrina, kad lentelė negalėtų laikui bėgant deformuotis. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į dailylentės pločio ir storio santykį. Jei bus ieškoma kuo platesnė ir plonesnė lentelė, ji nepriklausomai nuo jos drėgmės ar išdrožų, visada bus linkusi deformuotis.

   Kadangi vidaus dailylenčių ir profilių, kurių pagalba jos montuojamas pasirinkimas labai platus, rekomenduojama atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

 1. Patalpa. Vietos, kurios intensyviai naudojamos, visada rekomenduojama montuoti storesnes dailylentes. Pasirinkus storesnį variantą, galima karkasą montuoti didesniais tarpais.
 2. Drėgmės ir temperatūros santykis. Renkantis vidaus dailylentes vietose, kurioje temperatūra nėra palaikoma vienoda ir kurioje drėgmės kiekis gali būti šiek tiek didesnis, visada rekomenduojama rinktis šiek tiek siauresnes lenteles, paliekant šiek tiek didesnius tarpelius, kad dailylentės galėtų “vaikščioti”. Tokiu būdu bus galima išvengti apdailos deformacijos.
 3. Praktiškumas. Paprastas dailylenčių valymas ar jų atnaujinimas, visada labai paprastas.
 4. Vizualus interjero vaizdas. Šios dailylentės leidžia užtikrinti vientisumą. Siekiant sukurti aukštesnės patalpos įvaizdį visada rekomenduojama dailylentes montuoti vertikaliai. 

Ar nenusivilsite įsigijus vidaus dailylentes?

Mediena, tai pats natūraliausias produktas, kuris niekada neišeina iš mados. Taip pat šios dailylentės vertinamos ir dėl savo universalumo, praktiškumo ir be abejo ekologiškumo. Šios dailylentės nėra sunkios, jų montavimas yra iš tiek lengvas ir greitas. Verta paminėti ir tai, kad šiuolaikinės technologijas leidžia dailylentes naudoti tiek sienų, tiek ir lybų apdailai. Kokie privalumai pasirinkus vidaus dailylentes?

 1. Tai ekologiška medžiaga, kuri nekenkia žmogaus sveikatai.
 2. Tai nepakeičiama apdaila pirčių ar saunų apdailai.
 3. Ypač greitas montavimas.
 4. Labai didelės dailylenčių panaudojimo galimybės.
 5. Ne reikalauja didelio pasiruošimo montavimui (pakanka tik tašelių karkaso).
 6. Dailylentės reguliuoja patalpų drėgmę, ko dėka sudaromas optimalus mikroklimatas.
 7. Dailylentės labai lengvai prižiūrimos. Esant norui jas galima atnaujinti.